8 myśli na temat “Jak zacząć ćwiczyć na siłowni?

   1. Taki trening pobudza hormony, wzmacnia mięśnie kości i stawy. Poprawia wygląd, więc nie problem o dalszą motywację do treningu. Przykładowo przysiady bez obciążenia są jak chodzenie po schodach – nie będzie z tego żadnej siły ani mięśni, satysfakcji pewnie też nie. Niektórzy ćwiczą bardzo dużo bez obciążeń, a później mają problemy ze stawami, bo człowiek nie maszyna, by ćwiczyć po trzy godziny dziennie. Lepiej z obciążeniem, wystarczy trzy razy w tygodniu po godzinie. Krótko, konkretnie i z obciążeniem. No i osteoporoza, większe obciążenia – mniejsze ryzyko tej choroby.

    Lubię to

   2. czy obciążenie nie niszczy stawów? znajomi trenujący kulturystykę wszyscy mieli problemy ze stawami…Pewnie z punktu widzenia mężczyzny by zrobić masę lepiej mieć obciążenia, ale kobieta? dziękuję za podpowiedź nie wiedziałam, że osteoporoza ma coś wspólnego z wysiłkiem myślałam, że ze złą dietą…

    Lubię to

   3. Twoi znajomi po prostu nie potrafili ćwiczyć. Poza tym niektóre programy treningowe kulturystów są patologiczne. Stawy to też kwestia diety.

    Lubię to

   4. Tak. Doprowadziłem je do stanu używalności mądrym treningiem. Przysiady ze sztangą z prawidłową techniką potrafią pomóc w takim przypadku.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s